input2media
  • home
  • wie we zijn
  • wat we doen
  • Inspiratie
  • contact
  • Menu
Leger des Heils 
input2media input2media input2media input2media input2media input2media input2media Leger des Heils museum input2media input2media input2media input2media Leger des Heils museum input2media input2media input2media Leger des Heils museum input2media input2media input2media input2media input2media Charles Batenburg
Elk verhaal heeft een begin.
Dat van ons gaat over God en mensen,
mensen, zoals jij en ik.
Zij schrijven ons verhaal
overal ter wereld.
En het houdt niet op.

Het museum in de media

Nu.nl

Tripadvisor

Museumgids

Reformatorisch Dagblad

Algemeen Dagblad

alle projecten

Leger des Heils museum

Prinses Beatrix heeft op 3 oktober 2014 op de Wallen in Amsterdam het Leger des Heils museum geopend. Na een pitch te hebben gewonnen mochten wij het museumconcept ontwikkelen, de expositie samenstellen/inrichten, de interactieve, museale content produceren (film, video en een audiotour met actrice Georgina Verbaan) en een community starten op Facebook. In Els Verkerke vonden we een geweldige architect om mee samen te werken.

Museum-concept

Het Leger is op straat ontstaan, in Oost-Londen, en heilssoldaten spreken de taal van de straat. Binnen die context worden in het museum de verhalen verteld. Vorm en inrichting versterken die beleving. Tegelijk is de straat ingrijpend veranderd en het Leger des Heils ook…

Deskresearch leverde ons nieuw, uniek materiaal op. Zo vonden we in het Utrechts Archief het eerste kasboekje van het Leger in ons land (1887) en 368 portretten van de eerste, Nederlandse officieren. Uit het Amsterdams Archief kwamen filmbeelden uit de jaren 30 boven water van De Febe, de ‘marine-eenheid’ van het Leger in de noordelijke provincies. Het Koninklijk Huisarchief bleek eveneens over bijzondere documenten te beschikken. Speciaal daarvoor hebben we een tijdelijke expositie samengesteld: ‘Het Leger en de Oranjes’.

Dit project was een brede, eervolle opdracht voor een bijzondere organisatie op een markante (nieuwbouw) locatie aan de Oudezijds Armsteeg 19. In het museum werken o.a mensen die via de hulpverlening van het Leger werkervaring opdoen.

Wij hebben nauw samengewerkt met partijen waarmee we al jaren graag werken: CB Images, Studio Troost, Claudia Tellegen Producties en stagiaire Malou te Wierik.

In de ontwikkeling van het museum zijn we bijgestaan door een zogeheten opbouwgroep, mensen die werkzaam zijn bij het Leger des Heils. Vooral lt.-kolonel Theo Wolterink, de envoy’s Hennie Tinga en Henk Dijkstra zijn wij zeer erkentelijk voor de bijzondere samenwerking.

Reactie opdrachtgever

Wat het Leger des Heils is, wat we doen en waarin we geloven heeft Joël met zijn mensen uitstekend gepresenteerd in ons nieuwe museum op de Wallen in Amsterdam. Wij zijn trots op wat daar te zien is!

Hans van Vlietcommandant Leger des Heilshttp://www.legerdesheils.nl – http://www.legerdesheils.nl

Joël Batenburg heeft op een gedreven en ook heel creatieve wijze het museum van het Leger des Heils ontwikkeld. Het museum is een prachtige plek geworden waar de historie, maar ook het Leger des Heils in deze tijd, wordt weergegeven. We kunnen en mogen trots zijn op het museum, in het hart van Amsterdam, waar Joël een fantastische bijdrage aan heeft geleverd.

envoy Henk DijkstraDirecteur Goodwill Amsterdamhttps://www.legerdesheils.nl/goodwillcentra-amsterdam – https://www.legerdesheils.nl/goodwillcentra-amsterdam

Contact

input2media
Peperstraat 1
2801 RD in Gouda

Kantoor: 0182 600355
Mobiel: 0654926311
Email: info@input2media.com

KvK 53751299
BTW-nr. NL153489029B01
Algemene voorwaarden

Inspiratie

  • Journalist: kunt u het kort houden?
  • De slager die deugt
  • Kijktijdmoe…
  • Hoe organiseer ik een persreis?
  • Marketingcampagne Incentro
  • Gepromoveerd op IKEA
  • Nieuwsuur (NPO) feiten graag!
Scroll naar bovenzijde